تبلیغات
4040E - تمام کشورهای اسلامی متوجه شده‌اند که اصل ولایت فقیه لازم است
صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
4040E
حجت الاسلام قرائتی در همایش عمره دانشجویی:


تمام کشورهای اسلامی متوجه شده‌اند که اصل ولایت فقیه لازم است


رئیس ستاد اقامه نماز گفت: همه کشورهای اسلامی متوجه شدند که اصل ولایت فقیه لازم است و فقیه و مراجع شاید معصوم نباشند اما حرفشان حجت است.
 

به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» حجت الاسلام قرائتی در همایش قبل از سفر عمره دانشگاهیان که امروز در تالار فردوسی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: همه کسانی که به مکه مشرف شده‌اند یا برای حج یا برای عمره بوده اما تنها کسی که برای نماز به کعبه رفت حضرت ابراهیم بود کعبه در اولین مرحله قبله نماز است این سفر باید تحولی در عبادت‌ها به وجود بیاورد.


وی با بیان اینکه توحید منافاتی با توسل ندارد گفت: عده‌ای از وهابیت معتقدند که چرا شما شیعیان بیهود توسل می‌کنید وقتی ائمه نمی‌توانند جواب شما را بدهند در صورتی که خدا هم نمی‌تواند با بنده خود به صورت لفظی و مانند انسان‌ها صحبت کند ولی این دلیل بر نبود خدا نیست.

این مبلغ دینی با تأکید بر اینکه با وهابیان نمی‌توان جزء استدلال قرآنی سخن گفت افزود: وهابیان جز قرآن را نمی‌پذیرند و معتقدند که حدیث امکان جذب و یا مستند نبودن آن وجود دارد.

رئیس ستاد اقامه نماز در ادامه به این سوال پاسخ داد که چرا شیعه شدیم و افزود: در مراسمی در پاکستان به من گفته شد که تو که این قدر خوب صحبت می‌کنی چرا شیعه هستی و من در یک دقیقه به آن‌ها ثابت کردم که چرا شیعه هستم تا پیغمبر (ص) بود شیعه و سنی وجود نداشت با رحلت پیامبر مسلمانان دو دسته شدند اقلیتی که شیعه هستند ودین را از اهل بیت پیامبر گرفتند و اهل سنت در قرآن آیاتی مانند و یطهرکم تطهیرا آمده که نشان می‌دهد اهل بیت پاکیزه هستند آیاتی مانند والسابقون و السابقون نشان دهنده این است که شیعیان یک قرن جلو‌تر هستند تمام اهل بیت شیعه شهید شده‌اند که خدا در قرآن فرموده قتلو فی سبیل الله و من در یک دقیقه به آن‌ها ثابت کردم که چرا شیعه شده‌ام.


قرائتی با بیان اینکه بهترین نماز در مسجدالحرام اقامه می‌شود اما نمی‌تواند جلوی منکر را بگیرد گفت: بهترین نماز در مسجدالحرام اقامه می‌شود در یک جمعیت میلیونی با آب زمزم وضو گرفته می‌شود و پیش نماز هم حافظ کل قرآن است و در مقابل کعبه نماز گذاشته می‌شود این نماز باید با قدرت منکر را هم حذف کند چرا این اتفاق نمی‌افتد چون نماز مشکل دارد.


وی در ادامه به اشکالات نماز در مسجدالحرام پرداخت و گفت: اشکال این نماز در این است که پیش نماز آن یک آخوند مزدور وهابی است. نمازی مانند شهید مفتح ارزش دارد بالا‌ترین منکر کشتن مسلمانان است و این نماز باید جلوی این منکر را بگیرد در حالی که عربستان و وهابیت خودشان به داعش پول می‌دهند تا مسلمانان را از بین ببرند.


این مبلغ مذهبی به معرفی کتاب در زمینه عمره پرداخت و گفت: پیشنهاد می‌کنم با مطالعه کتاب بیشتر در باره مناسک حج اطلاعات کسب کنید اما در ادامه سخنان خود باید بگویم اگر مال کسی را خورده‌اید چه الان و چه در کودکی لقمه‌های خود را حلال کنید و مالتان را پاک کنید.


وی افزود: قلبتان را پاک کنید با کسی قهر نباشید خدا در قرآن می‌فرماید قلب خود را پاک کنید تا به شما بیاموزم لذا باید ظرف قلب خود را بشورید.


قرائتی در ادامه به بانوان ایرانی توصیه کرد: بانوان ایرانی طوری رفتار کنند که وجهه بدی پیدا نکنند حجابشان طوری باشد که چشم‌ها به طرف شما جذب نشود وقت خودتان را با بازارگردی تلف نکنید تا بتوانید از نماز لذت ببرید.


ابن مبلغ مذهبی دعا برای همه انسان‌ها را بهترین نوع دعا خواند و افزود: برای همه نماز بخوانید و دعا کنید برای همه فراموش شده‌های تاریخ، اجداد ما که حق به گردن ما دارند نماز بخوانید.


رئیس ستاد اقامه نماز به فرمایش امام سجاد (ع) اشاره کرد و گفت: امام سجاد (ع) که امام و راهبر ما هستند در صحیفه سجادیه می‌فرمایند خدایا من را ببخشم به خاطر ظلمی که کردم به کسانی که می‌شناسم، نمی‌شناسم، کسانی که می‌شناسم و روی حلالیت طلبی ندارم و همه کسانی که حقی به گردن من دارند برای دعا کردن همه افراد را در نظر بگیرد و برای به اشتراک گذاشتن اندوخته‌های علمی خود بخیل نباشید.


وی با اشاره به اینکه خداوند به نیات بندگان توجه می‌کند گفت: حضرت اسماعیل در برابر خدا کامل تسلیم شد و نتیجه آن این است که حتی کسانی که عمره می‌گذارند ۱۴ بار دور مزار او را طواف می‌کنند وقتی ما در برابر سخن پزشک متخصص که ۱۲ سال تحصیل کرده تسلیم می‌شویم و به آن ایمان داریم چطور به سخنان خدا ایمان کامل نمی‌آوریم و تسلیم نمی‌شویم.


قرائتی در پایان خاطرنشان کرد: همه کشورهای اسلامی متوجه شدند که ولایت فقیه لازم است فقیه و مرجع معصوم نیست ولی حرفش حجت است چون در این کار تخصص دارد در تقلید شکایت نکنید و بدانید که انجام اعمال دینی مانند خمس از مال چیزی کم نمی‌کند و طبق حدیثی از امام جواد (ع) که فرموده است من تضمین می‌کنم که دادن خمس چیزی از مال شما کم نمی‌کند لذا پیش از رفتن به این سفر روحانی خود را تطهیر کنید.
برچسب ها: قرائتی، مبلغ دینی، اصل، ولایت فقیه، فقیه، مراجع، استدلال،
درباره وبلاگ
غیرت حق طلبی داشته باشیم

اگر عاشق حق نشوی، گاهی از اوقات بین حق و باطل را تشخیص نمی‌دهی و این مجازات کسانی است که حق را شناختند، اما عاشق آن نشدند. اگر از باطل نفرت نداشته باشی، گاهی از اوقات بین حق و باطل را تشخیص نمی‌دهی و این مجازات کسانی است که باطل را شناختند اما از آن نفرت پیدا نکردند. غیرت حق طلبی، آدم را در راه حق حفظ می‌کند.
bayanmanavi.ir
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
به نظر شما ؛ ربا ( " جنگ با خدا " ) تا چه اندازه مشکل و معضل اصلی و اساسی نظام اقتصادی حاکم بر جهان است؟
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

قالب وبلاگ

Reba.ir